Producent

PHARMOVIT K2-MK7 200MCG + D3 4000IU 60 KAPS.

Dostępność: Produkt dostępny
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

Witamina D w odpowiednim stężeniu sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Właściwy poziom tej witaminy to również sprawne funkcjonujący układ krążenia, oraz szczupła sylwetka. W związku z tym zarówno nadmiar, jak i niedobór witaminy D w organizmie może zaszkodzić.

Pomimo, że wapń jest niezbędny dla zachowania zdrowia, to jednak jego nieprawidłowy metabolizm może prowadzić do zaburzeń takich jak osteoporoza i choroba sercowo-naczyniowa. Okazuje się, że kluczowym czynnikiem regulującym ten pierwiastek w organizmie jest witamina K2. Badania wykazały również, że nawet niewielkie ilości witaminy K2 zwalczają choroby serca poprzez  kontrolowanie regulujących wapń białek w tkance naczyniowej, utrzymując wapń z dala od tętnic i zapobiegając formacji niebezpiecznych płytek zwapnieniowych. Witamina K jest potrzebna do produkcji w wątrobie protrombiny (czynnika II) ogrywającej najistotniejszą rolę przy krzepnięciu krwi. Również inne czynniki krzepnięcia (VII, IX, X) wytwarzane w wątrobie wymagają obecności witaminy K. Przy niedoborach protrombiny lub któregoś z wymienionych czynników krew krzepnie wolno lub nie krzepnie wcale i nawet małe skaleczenie może być przyczyną długotrwałego krwawienia.

 

Witamina K2 – MK7 jest menachinonem, długołańcuchowym MK-7, który zawiera najbardziej biologicznie aktywną formę naturalnej witaminy K2. Jest pozyskiwana z natto – tradycyjnej potrawy japońskiej, otrzymywanej z przefermentowanych ziaren soi. 100g natto zawiera 10g najlepszej naturalnej witaminy K2, która zapewnia właściwą dystrybucję jonów wapnia do odpowiednich tkanek i utrzymuje równowagę między procesami syntezy i rozpadu struktur kości.

Tradycyjnie witamina K uznana jest za główny i niezbędny czynnik potrzebny do krzepnięcia krwi. Natomiast witamina K2 pełni wiele innych ważnych funkcji w organizmie. Witamina K2 bierze udział w procesie mineralizacji kości oraz jest niezbędna do utrzymania prawidłowej gęstości kości. MK-7 odpowiada za prawidłowy transport wapnia w organizmie i zabezpiecza żyły przed jego odkładaniem w nich (zwapnieniem).

W skutek niedoboru witaminy K, zakłócony zostaje proces mineralizacji kości w związku z czym wapń zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych (co prowadzi do niebezpieczeństwa zatoru).

 


SKŁADNIKI W PORCJI DZIENNEJ (1 KAPSUŁKA)
Inulina
160 mg
Witamia K (menachinon)

1200 µg (267% RWS)*

Witamina D (cholekalcyferol)
100 µg / 4000 IU (2000% RWS)*
 * % Referencyjne Wartości Spożycia

 

STOSOWANIE: Stosować 1 raz dziennie 1 kapsułkę. Maksymalna porcja dzienna to 1 kapsułka.

SKŁAD: Inulina, żelatyna, witamina K (menachinon), witamina D (cholekalcyferol).

 

Przechowywanie: Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Masa netto: 24 g

Opakowanie: butelka - 60 kapsułek

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl